דבר ראש המועצה

בס"ד

תושבים ומבקרים יקרים,

גדרה היא מושבה קהילתית המשמרת את המורשת, זוכרת את העבר ותמיד עם המבט קדימה, לעתיד. בשנים האחרונות חודשו ופותחו עשרות רחובות, וותיקים וחדשים, תוך שמירה על אופייה המיוחד של גדרה. כחלק מהחשיבות אותה אני רואה לשימור העבר, בוצעו פרוייקטים רחבי היקף לשימור בית הכנסת ישורון הידוע בכינויו בית הכנסת הגדול, צריף הבילויים, בית הספר הראשון, חידוש המוזיאון, בניית כניסות ברוח האופי של המושבה ושיפוץ רחוב הבילויים ההיסטורי, רחוב הדגל של גדרה. 

יחד עם שימור העבר, אנו תמיד עם המבט לעתיד כאשר חינוך ילדינו נמצא בראש סדר העדיפויות. בגדרה כ-40% ילדים והמדיניות הברורה היא שלא מוותרים על אף ילד. גדרה התבשרה על 96.4% זכאות לבגרות לשנת תשע"ז, מדורגת במקום השמיני בארץ בקטגוריית מועצות מקומיות באחוזי גיוס של נשים וגברים ודורגה במקום ה-13 ברמה הארצית באחוזי ההצלחה בחמש יחידות במתמטיקה. גדרה מובילה חינוך ערכי בו המערכת החינוכית פועלת בשיתוף פעולה מלא והתוצאות ניכרות. יחד נמשיך להצעיד את החינוך קדימה מתוך ראיית עתידם של ילדינו ועתידה של המושבה.

עוד כחלק מראיית עתידה של המושבה, אני שמח לציין מהלכים משמעותיים שנעשו בשנה החולפת לטובת קידומה– קבלת אישור לשיווק אזור התעסוקה וההיי-טק של גדרה, העברת הוועדה לתכנון ובנייה לגדרה כוועדה עצמאית, פתיחת המוזיאון המחודש, קידום פרוייקט מחיר למשתכן, הקמת מתקני ספורט, אולם תרבות ועוד. 

בהמשך לעשייה ולהשקעה הקיימת, בפנינו עוד יעדים רבים בתחומים שונים וביניהם פיתוח התיירות, פיתוח וקידום רשת התחבורה, העשרת תחום התרבות והעמקת השירות לתושב. נפעל לחיזוק ולעיבוי תחומים אלה למתן מעטפת מיטבית לתושב בכל הרבדים.

אני מודה לכל השותפים לדרך, לנבחרי הציבור על תרומתם לקידום המושבה, לצוות המועצה, לצוות מרכז אופק, לספרייה הציבורית ולמוזיאון על שיתוף הפעולה המלא ועל העשייה היומיומית לטובת גדרה ולרוות התושבים. אני מודה לכם, תושבות ותושבי גדרה, על האמון, על המעורבות האישית, התרומה שלכם לקהילה ולמושבה ועל שיתוף הפעולה שלכם במגוון מיזמים ופעילויות.

אני מזמין אתכם להתעדכן באתר המועצה המתעדכן על בסיס יומיומי, לקרוא אודות פרוייקטים, חידושים, אירועים, פעילויות ומידע חיוני.

שלכם,

יואל גמליאל

ראש המועצה